healthy gluten-free vegan cooking and lifestyle

India pähkli kreemjas piim

India pähkli kreemjas piim

Hiljuti on mul kombeks kujunenud õhtuti kuivainete retseptiks ettevalmistamine, milleks võib olla nende likku panemine, jahvatamine, või konkreetse plaani korral koostisosade valmis mõõtmine. Mõttes võib olla juustukoogi retsept, mida timmin nii-ja-naa-pidi, kuid järgmisel päeval ei pruugi seda päris õiget tunnet peal olla. Siis tulebki magusa koogi tarbeks üleöö leotatud india pähklitest kokku suristada tummine, kreemjas pähklipiim 🙂

Kõlab hästi? Veel parem on see, et peale pähklite likku panemise on valmimisprotsess ülilihtne ja kiire. …mitte et eelneval õhtul pähklitele vee peale kallamine oleks keeruline 🙂 Usun, et see väike etapp ei käi kellelegi üle jõu, vaid on üks väiksemaid asju, mida saame oma heaolu tarbeks ära teha. Tänapäevane ühiskond soosib pigem saama kõike “kohe” ja “poeletilt”, viies tähelepanu eemale tootmismõjude keskkonda ja inimese tervist mõjutavatelt faktoritelt. Väike tegu võib muuta rohkem, kui me arvata oskame.

03_17 India pähkli piim #1 (6).jpg

Olles aga üleminekuperioonil loomsest toorainest taimsele või loomse piima talumatuse avastamise korral, on poekettide pakutavad taimepiimad parim valik. Minnes puhtalt taimse toidu peale üle, tuleb nagunii mitmeid ümberkorraldusi teha, mistõttu hakata kõike ise valmistama ei pruugi kõigile sobida.

Olen enda peal kogenud, et enamus poes müüdavaid (magustamata) taimepiimasid pole niisama joogina maitse (ja konsistentsi) poolest mulle sugugi meeldinud. Täpsemalt öeldes, suudaksin hetkel vaid kahte nimetada. Ka selliste otsa olen komistanud, mida ei ole julgenud isegi toidu sisse panna, rääkimata selle otse tarbimisest. Samas julgustan ikkagi ise järgi proovima, maitsed on siiski erinevad.

03_17 India pähkli piim #1 (3)

Taimepiimadele leiab toidumaailmas õnneks palju rakendusi – kui oled juba pähklid likku pannud ja blenderil mitu minutit vuriseda lasknud, siis pole “kas-jõuan-ikka-ära-tarbida” uitmõttel pikka pidu. Näiteks tarbi koos müsliga, kasuta pannkookide, või, jäätise või juustu valmistamiseks, keera kokku mõnus soojendav kakaojook või jahutav smuuti. Ja miks mitte sügavkülmutada kuubikutena, et hiljem kasutada kastmete ja smuutide koostises.

Seekordne retsept on kõige lihtsam, sest ei vaja võimsat blenderit või taimepiima kurnamiseks mõeldud kotti/marlit/õhukest käterätti. Kasutasin ainult 750W blenderit ja sõela. Peale blenderdamist jäid alles küll mõned datlitükikesed, kuid selle sai kohe ära süüa, nii et midagi ei läinud äraviskamisele.

India pähkli kreemjas piim
 
Ettevalmistusaeg
Valmistusaeg
Aeg kokku
 
Lihtsasti valmiv tummine taimepiim india pähklitest.
Autor:
Retsepti tüüp: Joogid
Köök: Vegan
Koostisained
  • 1 tass india pähkleid (150 g)
  • 3½ tassi vett (875 ml)
  • ¼ tl meresoola, peenjahvatatud
  • 1 tl vanilliekstrakti
  • 1 peotäis datleid, kivideta
Valmistamine
  1. Mõõda eelmisel õhtul india pähklid klaaspurki, vala peale vesi ja aseta külmkappi.
  2. Kurna ja loputa hoolikalt üleöö leotatud pähklid.
  3. Vala kõik koostisosad blenderisse ja töötle 3 – 4 minutit. Korrigeeri maitset.
  4. Kurna blenderdatud piim läbi hariliku sõela klaaspurki.
Nõuanded
Säilib külmkapis kaanega purgis kuni neli päeva.
Enne serveerimist loksuta.

03_17 India pähkli piim #1 (2)

Kasutatud tooted:2 thoughts on “India pähkli kreemjas piim”

Mida arvad sellest retseptist :)