healthy gluten-free vegan cooking and lifestyle

Kassipojad #1

Kassipojad #1

Avastasime vähem kui kuu aja eest, et Pühajärvel, meie maakodus, on sisse seadnud neli kassipoega koos oma kassimammaga. Üllatus oli suur ning teekond selleni, millal saime terve kassipere ühtekokku ja hakkasime nende eest hoolitsema, oli omajagu pikk.

Esimese kassipoja olemasolu märkasime 25. juunil, kui Killu tahtis kuuri alt jalgratast võtta. Oletasime, et vanust võiks tal oma paari nädala jagu olla, millest andis aimu tema tudisev kõnnak. Paraku oli kassike arg ja puges alati peitu. Käisime veel järgmisel ja ülejärgmisel päeval tihti piilumas, et kuidas tal seal puuriitade vahel läheb. Vahest oli isegi kassiema näha, kes on meile juba ammusest ajast tuttav – ta on käinud meie talus juba ammusest ajast akna taga piilumas ning meie Kaisuga “maid jagamas”. Kassiema on hästi sõbralik ja oma poegade eest hoolitseb ülima hoolega, kuid meie Kaisuga nad läbi ei saa. Tulevik näitab, mis nende kahe suhtest saab.

Kassikestele hakkasin aga kohe nimesid välja mõtlema, kuna kaua ikka räägid teistele a la kõnepruugis  “see kõige kirjum, punaste laikudega” või “see, kelle päästeoperatsioon võttis mul kaks päeva aega” tegi seda või toda.

07_EOS_IIII (57) Kessu Väiksem
Kessu

Esimene nimeomanik on Kessu. Tema oli esimene kassike, keda õnnestus meil põgusatel momentidel näha. Ta on neljast kõige kirjum – valge, punase ja musta kirju. Teise nime sai Rästa. Rästa on kõigist kõige pisem, PäQ sõnul “see traatjalg”. Tema jäi teistest õnnetul kombel veel puuriida kuuri uitama, kui teised suure tormi tõttu endise laudahoone juurde kolisid. Rästa lasi veel mitu päeva kuuldavale kurblikke kassihääli, vaatas ainiti silma sisse, kuid inimesel läheneda endale ei lubanud. Ühel vihmasel õhtul otsustasin, et nii enam ei saa ja ronisin kuuri laka peale (ilma redelita). Olin otsustanud läheneda talle ülalt poolt. Peale mitmete raskete laudade ja paljude pliidipuude ümber paigutamist krabasin ta lihtsalt kinni. Seejärel otsisin koha, kus teda hoida, kuniks minul linnast kassitoit toodud ja emakass end näole andis. Jäi mainimata, et selleks momendiks olin juhuslikult avastanud kassipere uue pesitsemiskoha, milleks oli veel vähem kui nädala eest laudahoone kõrval asuv põõsaalune. Linnast tagasi jõudes panin spetsiaalse kassitoidu n-ö likku ning läksin õue pappkastist pesa meisterdama. See võttis oma tunnikese aega. Siis proovisin kassikest sööta – see polnudki nii keeruline, kuna ta oli silmnähtavalt suures näljas ja unustades oma kartuse ahmis leotamisvett nii kuis jaksas. Kassimamslit nähes viisin Rästa ka teiste juurde. Alguses oli väike pabin, et kuidas ta peale

07_EOS_II (195) Rästa Väiksem
Rästa

mõnda päeva vastu võetakse, aga kõik läks õnneks! Mamsel tundis oma poja kohe ära ja lubas tal piima imeda. Viisin nende “kuudi” puhma alla, panin sööginõu neile ning jätsin nad omapead.

Järgmisel hommikul avanes vahva vaatepilt – kassilapsed tatsasid lömmis kuudi peal! Egas midagi, tuli uus kodu meisterdada. Seekord valisin materjaliks plasti, mis vihmaga läbi ei vetti. Natuke tuunimist ja maja oli sisse kolimiseks valmis 🙂

Tulles tagasi nimede juurde, siis järgmisena sai endale nime Seebu.

07_EOS_IIII (131) Seebu uus
Seebu

Seebu on PäQ leiutis 🙂 Samas on see hea universaalne nimi, kuna ei eelda teatud sugu. Rääkides sugudest, siis tegelikult pole meil veel teada, kes on poiss-tüdruk. Kui Miki, meie neljas ja viimane

07_EOS_IIIII (91) Miki väiksem
Miki

kassipoeg, peaks osutuma tüdru-kuks, siis muudame nime Minniks.

 

Praeguseks momendiks peaksid nad olema juba üle kuu aja seigelnud ja ringi mütates ja avastanud, kuid täpne sünniaeg on teadmata. Mõtlesime siin PäQga, et võiks nende ametliku sünniaja lihtsalt välja mõelda. Kui 25. juunil sai saladus ilmsiks, siis päris sünniajana võiks lugeda 5. juunit – ilus ümmargune kuupäev.

5. juuni 2016

NB – kassikesed otsivad praegu uut kodu!

Järgmiste kassijuttudeni!1 thought on “Kassipojad #1”

Mida arvad sellest retseptist :)